Kawałki niecodzienne
Kategorie: Wszystkie | ballady | blues | covery | funk | kołysanki | pop | rap | rock | soul
RSS
niedziela, 08 maja 2011

Dnia 6 V 2011 roku ukazała się polska wersja płyty "Time To Tango" prezentowanego tu już wcześniej zespołu Kontrust. Zawiera ona wszystkie piosenki z oryginalnej wersji, a w każdej z nich w mniejszym lub większym stopniu zmieniono część słów na polskie. Wynika to z faktu, iż wokalistka tego austriackiego zespołu jest polką, a zespół w tym roku będzie koncertował w naszym kraju i wystąpi między innymi na tegorocznym Przystanku Woodstock.

Kontynuując zabawę z YouTube postanowiłem podłożyć polskie wersje piosenek pod istniejące oryginalne teledyski do utworów z tej płyty. Pierwsze dwa utwory to "The Smash Song" i "Uciekam stąd" (On The Run). W ich przypadku nie było żadnych problemów, choć jeśli słuchał ktoś zagranicznych wersji to nasze mogą trochę śmieszyć. Kolejnym utworem jest słynna "Bomba", lecz z nim było sporo roboty, a efekt końcowy i tak nie jest zbyt dobry, gdyż druga część utworu w wersji singlowej znacząco różni się od wersji umieszczonej na płycie.

Ostatni utwór pod tytułem "Zero" został najmocniej spolszczony, a moja przeróbka to tylko chwilowa ciekawostka, ponieważ została zapowiedziany oficjalny polski teledysk do tej piosenki, jednak nie wiadomo, czy będzie on wyglądał tak jak oryginalny.

Jeśli komuś spodobają się polskie wersje piosenek zespołu Kontrust to zachęcam do odsłuchania całej płyty pod TYM linkiem.

 

piątek, 11 marca 2011

Hit the Road Jack to znakomity kawałek wykonywany w oryginale przez Raya Charlesa. Przez lata można było usłyszeć wiele jego wykonań, jednak wersja która od kilku dni pojawia się w reklamie Citroena rani moje uszy. Postanowiłem więc wziąć sprawy w swoje ręce i poprawić trochę tą reklamę podmieniając muzykę na cover w wykonaniu Acid Drinkers. Pod spodem można zobaczyć efekt mojej zabawy, a następnie posłuchać oryginału z przed ponad 40 lat oraz całej wersji z 2010 roku.

piątek, 18 lutego 2011

Dawno, dawno temu, przed Kombii, ONA, ale już po Kombi, był sobie zespół o nazwie Skawalker, który składał się głównie z tych samych osób co wszystkie te zespoły. Stanowił on jednak podstawę ONA i pokazywał, że Skawiński to naprawdę świetny muzyk. Dziś niestety odwala razem z kolegami siarę dla dyskotekowych tłumów. Oto jedna z ładniejszych ballad z repertuaru Skawińskiego, oprawiona teledyskiem w reżyserii Jakuba Wojewódzkiego.

sobota, 05 lutego 2011

Oto jeden z utworów, bez którego nie mogły się obejść koncerty legendarnej grupy Queen. Jak widać na nagraniu, część piosenki śpiewa publiczność, a na koncertach nowego składu zespołu fani potrafią wykonać cały kawałek. Jest to bardzo poruszający widok, który potrafi wzruszyć obecnie nawet grającego go Briana. Utwór jest piękny, ale raczej nie da się go usłyszeć w rodzimych stacjach radiowych.

piątek, 24 grudnia 2010

Biała Flaga to jeden z najbardziej znanych utworów Republiki. Piosenka powstała w latach 80-tych, jednak na płycie długogrającej znalazła się dopiero w następnej dekadzie. Dziś utwór ten ma status kultowego i w ostatnich latach często sięgają po niego inni polscy wykonawcy.

Tak więc dziś zapraszam do zapoznania się z utworem Biała Flaga w oryginale, oraz w kilku nowych, mniej lub bardziej poważnych wykonaniach.

niedziela, 19 grudnia 2010

Illusion to polski zespół założony w 1992 roku przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego. Kapela grała mocne rockowe kawałki z czasem ujawniając w swej twórczości elementy grunge'u. Inspiracją dla muzyków były zespoły takie kapele jak: Pantera, Cypress Hill, Soundgarden, czy Pearl Jam. W twórczości Illusion można znaleźć mieszankę stylów reprezentowanych przez te legendarne grupy.

Utwór "Nóż" pochodzi z płyty Illusion 2 wydanej w 1994 roku. Jest to chyba najbardziej rozpoznawalny utwór tego zespołu, na co wpływa przede wszystkim jego ostre brzmienie i mocny tekst. Zespół Illusion zakończył swą działalność w roku 1999, a jego lider założył istniejącą do dziś kapelę Lipali.

czwartek, 16 grudnia 2010

SoKo to młoda francuska piosenkarka i aktorka. Naprawdę nazywa się Stéphanie Sokolinski i pochodzi z rodziny polskich Żydów. Świat usłyszał o niej w 2007 roku, gdy prezentowany dziś utwór osiągnął dużą popularność w Danii oraz krajach Beneluxu. Kawałek ten pochodzi z wydanego właśnie w 2007 roku minialbumu pod tytułem "Not Sokute". Znalazły się na nim bardzo fajne zaśpiewane słodkim głosikiem piosenki, lecz ich treść czasami była bardzo mocna. Mimo upływu kilku lat, SoKo do dziś nie nagrała prawdziwego albumu i wciąż pozostaje muzyczną nadzieją dla tych, którzy polubili pięć utworów z minialbumu.

 
1 , 2 , 3 , 4